اخبار

برگزاری جشنواره ملی رضوی می‌تواند در معنوی کردن جامعه ما تاثیر بسزایی داشته باشد

برگزاری جشنواره ملی رضوی می‌تواند در معنوی کردن جامعه ما تاثیر بسزایی داشته باشد
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت : هر پدیده‌ای که در قالب هنر تعریف شود هم ماندگارتر است و هم تاثیرگذاری آن در جامعه قطعا بیشتر است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ، دکتر حبیب اله خجسته پور معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت : با توجه به وجود مرقد امام رضا(ع) در ایران عشق و علاقه مردم نسبت به این امام همام بسیار فراوان است.

خجسته‌پور افزود: اگر بتوانیم موضوعات مرتبط با این امام همام در قالب رشته‌های مختلف هنری بیان شوند در ماندگاری آنها می‌تواند مثمرثمر باشد.

معاون استاندار اضافه کرد: خوشنویسی یکی از هنرهای فاخر و کاملا ایرانی است و جشنواره خوشنویسی رضوی علاوه بر اینکه مسائل مرتبط با ائمه اطهار و اهل بیت را دنبال می‌کند در ترویج این هنر فاخر ایرانی که تا حدودی در حال کمرنگ شدن است می‌تواند اثرگذار باشد.

 خجسته‌پور بیان کرد: با وجود ابزارهای جدید توجهی که سابق به هنر خوشنویسی می شد امروزه کمتر شده است.

وی تصریح کرد: در دهه‌های  گذشته اکثریت قریب به اتفاق جوانان و نوجوانان ما یکی از مهمترین هنرهایی که به سمتشان می رفتند خوشنویسی بود ولی امروزه می‌بینیم  طیف خاصی از علاقمندان این هنر را دنبال می‌کنند.

 معاون استاندار لرستان گفت: حال که بهانه‌ای به‌وجود آمده و معنوی هم هست امیدواریم جشنواره در ترویج هنر خوشنویسی در کشور و استان کمک کند.

وی یادآور شد: مهمترین پیام این جشنواره قطعا توجه به بیان رفتار و مرام اهل بیت خاصه امام رضا(ع) بوده که می‌تواند در معنوی کردن جامعه تاثیر بسزایی داشته باشد و از طرفی تلفیق هنر با معارف اهل‌بیت نیز هست.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان
۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۲۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.