اخبار

گسترش سیره و سیرت امام رضا(ع) در قالب آثار فاخر هنری

گسترش سیره و سیرت امام رضا(ع) در قالب آثار فاخر هنری
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی گفت: سیره و سیرت امام رضا (ع) در قالب آثار فاخر هنری در سطح جامعه بسط و گسترش یابد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ، مهندس مجید کیان‌پور  با اشاره به برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در استان، بیان کرد: هنر خوشنویسی از قداست ویژه‌ای برخوردار است و همواره آینه‌ی تمام‌نمای آیات، روایات و اشعار بزرگان بوده و زینت‌بخش اماکن مذهبی، هنری و فرهنگی است.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره‌های موضوعی رضوی در سراسر کشور با این هدف باید باشد که سیره و سیرت امام رضا (ع) در قالب آثار فاخر هنری در سطح جامعه بسط و گسترش یابد.

کیان‌پور اضافه کرد: در همین راستا لازم است شکل اجرایی این‌گونه جشنواره‌ها به صورتی باشد که حضور حداکثری مردم را در آن شاهد باشیم.

وی افزود: از آنجا که این جشنواره نام مبارک امام رضا (ع) را با خود دارد، با سایر رویدادهای خوشنویسی معمول تفاوت دارد.

این نماینده مجلس بیان کرد: لازم است جشنواره ملی خوشنویسی رضوی به گونه‌ای برگزار شود که زمینه‌ی تبلیغ و ترویج فرهنگ رضوی در سطح جامعه، به خوبی به منصه ظهور درآید.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این جشنواره باید اشاعه فرهنگ رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرتبط با سیره حضرت امام رضا (ع) و ائمه معصومین و شناسایی، معرفی و تجلیل از پدید آورندگان آثار برتر فرهنگی در زمینه سیره امام رضا (ع) باشد

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان
۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۲۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.