اخبار

جشنواره‌ها فضای بسیار مناسبی در جهت ترغیب و انگیزه دادن به جوانان است

جشنواره‌ها فضای بسیار مناسبی در جهت ترغیب و انگیزه دادن به جوانان است
داور شانزدهمین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در لرستان گفت: این چنین جشنواره‌هایی که در سطح ملی برگزار می شوند فرصتی است برای اینکه هنرمندان و استادان جوان در راستای اشاعه و ترویج هنر خوشنویسی آثار خود را عرضه کنند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ، کابلی داور شانزدهمین جشنواره ملی رضوی گفت : این‌چنین جشنواره‌هایی آن هم در سطح ملی فرصتی است برای اینکه هنرمندان و استادان جوان در راستای اشاعه و ترویج هنر خوشنویسی آثار خود را عرضه کنند.

این استاد خوشنویسی ادامه داد: آثاری که به این جشنواره ارسال می‌شود نشانی از فردیت و خلاقیت هنری هنرمندان است.

کابلی یادآور شد: معمولا در جشنواره‌ها یکی از مسائل عمده که به آن توجه می‌شود بروز و ظهور خلاقیت‌های فردی است نه کارهای تکراری و اینکه اثری متعلق به خالق دیگری است و هنرجو با یک تغییرات دوباره آن را خلق کند.

وی اضافه کرد: در جشنواره‌ها مسئولان و دست‌اندرکاران باید به این مهم توجه کنند که عامل مهم در حضور پرشور جوانان هنرمند بحث جوایز است.

این داور جشنواره ملی رضوی عنوان کرد: امروز در همه دنییا مرسوم هست و بدون تردید یکی از دستمزدهای معنوی مادی که به هنرمندان انگیزه می‌دهد دریافت جایزه است.

وی بیان کرد: با جوایز بیشتر می‌توان نقش جوانان را احیاء کرد و باید در کشور نسبت به این موضوع بی‌توجهی صورت نگیرد.

کابلی گفت: خیلی از هنرمندان آثار خود را در جشنواره‌های بین‌المللی عرضه می‌کنند و بهترین دستاوردهای هنرمندان جوان ما در خارج کشور به نمایش گذاشته می‌شود.

این استاد خوشنویسی افزود: جشنواره رضوی یکی از آن فضاهایی است که واقعا خوش درخشیده و در هر سال فضای گسترده و قابل توجهی را برای حضور بیشتر جوانان فراهم کرده است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان
۳ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۰۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.