اخبار

ارسال 430 اثر به جشنواره منطقه‌ای رایحه رضوی

ارسال 430 اثر به جشنواره منطقه‌ای رایحه رضوی
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سلسله از ارسال 430 اثر از شاعران هشت استان کشور به دبیرخانه جشنواره منطقه‌ای رایحه رضوی در شهرستان سلسله خبرداد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ، حمید پیرنیا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلسله ، با اشاره به میزبانی شهرستان سلسله برای برگزاری جشنواره منطقه‌ای «رایحه رضوی»، گفت: با فراخوان این جشنواره که از سلسله برنامه‌های جنبی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است، 430 اثر از شاعران هشت استان کشور در بخش‌های حوزه زبان فارسی در دو بخش شعر کلاسیک در قالبهای غزل، مثنوی، رباعی، دوبیتی و قصیده و شعر آزاد در قالب‌های نیمایی، سپید و شعر کوتاه و همچنین در حوزه ادبیات فولکلور در دو بخش شعر لکی و شعر لری به دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلسله ارسال شد.

وی با بیان این‌که این آثار از استان‌های همدان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کردستان و زنجان رسیده است، ادامه داد: قرار ما این بود که این جشنواره منطقه‌ای 27 تیرماه جاری برگزار شود که با توجه به آمار بالای آثار ارسالی و زمان‌بر بودن مرحله داوری، زمان برگزاری جشنواره به پنجم مردادماه امسال موکول شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلسله خواستار حمایت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از ارشاد سلسله در برگزاری این جشنواره منطقه‌ای شد و اظهارکرد: مرحله داوری آثار ارسالی دو مرحله است که مرحله اول آن دیدن آثار مکتوب شاعران است و مرحله دوم نیز در روز برگزاری جشنواره و هنگام خوانش اشعار توسط شاعران است.

پیرنیا ترویج فرهنگ رضوی و آشنا کردن مردم با ابعاد زندگانی امام رضا(ع) و الگوپذیری از اخلاق رضوی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی و بومی مرتبط با سیره امام رضا(ع)، گرامیداشت شاعران و پدیدآورندگان آثار فاخر ادبی حوزه فرهنگ رضوی را از اهداف برگزاری این جشنواره منطقه‌ای شعر رضوی برشمرد.

وی افزود: از محورهای این جشنواره منطقه‌ای میتوان به سبک زندگی امام رضا(ع)، شناخت ابعاد علمی و عملی زندگی امام رضا(ع)، سیمای ولایت در حدیث سلسلة‌الذهب، تفسیر و برداشت شاعرانه از اشعار دعبل‌خزاعی، زیارت امام رضا(ع) و تاثیر آن بر ادبیات فولکلور، مهمان‌نوازی و مردم‌داری امام رضا(ع) اشاره کرد.

یادآور می‏‌شود، این جشنواره منطقه‌ای با همکاری بنیاد بین‌المللی فرهنگی امام رضا(ع)، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و انجمن ادبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلسله برگزار میشود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان
۲۶ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.