اخبار

تعامل دو فرهنگ دینی و ملی فلسفه برگزاری جشنواره رضوی است

تعامل دو فرهنگ دینی و ملی فلسفه برگزاری جشنواره رضوی است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت : یکی از فلسفه های برگزاری جشنواره رضوی تعامل دو فرهنگ دینی و ملی است .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ، حجت الاسلام حنان هدف اصلی برگزاری جشنواره رضوی را معرفی شخصیت امام رضا(ع) و اهل بیت دانست و افزود: امروز ترویج فرهنگ اهل بیت از ضروری ترین نیازهای زمان ما بوده که بایستی مورد توجه قرار گیرد.

وی استفاده از فرهنگ دینی و فرهنگ ملی را دو روش جلوگیری از تهاجم فرهنی دشمن دانست و بیان داشت : امروز در زمینه فرهنگ در کشور با چالش مواجه هستیم لذا تمسک جستن به فرهنگ اهل بیت (ع) می تواند ما را از این چالش خارج کند و همچنین تعامل دو فرهنگ دینی و ملی می تواند ما را در جنگ فرهنگی علیه دشمن پیروز گرداند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان عنوان کرد : یکی از فلسفه های برگزاری جشنواره ملی رضوی ایجاد تعامل بین دو فرهنگ ملی و دینی است که سیاست دولت و نظام بر این بود که به هر دو بخش فرهنگ دینی و فرهنگی ملی توجه شود.

حجت الاسلام حنان بهترین ابزار و زبان برای ایجاد تعامل بین دو فرهنگ ملی و دینی را زبان و روش هنر دانست و گفت : زبان هنر در ترویج فرهنگ دینی و ملی بسیار کار ساز بوده لذا در بخش های مختلف سینمایی ، موسیقی ، نمایش و ... می توان بین این دو فرهنگ تعامل ایجاد کرد.

وی افزود: هنر این توانایی را دارد که ما را تا اعماق مسائل ، مفاهیم و معانی ببرد و با توجه به این که امروز برای فعالیت های هنری در همه شاخه ‌ها بستر خوبی فراهم شده می توان برای ترویج فرهنگ دینی از زبان هنر بویژه هنر سینما استفاده کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان
۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۵۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.