اخبار

تبیین فرهنگ دینی در جامعه مهم ترین رویکرد جشنواره رضوی است

تبیین فرهنگ دینی در جامعه مهم ترین رویکرد جشنواره رضوی است
مشاور اجرایی رییس سازمان سینمایی کشور، با بیان اینکه گسترش فرهنگ دینی از نیاز های جامعه است، گفت: تبیین فرهنگ دینی در جامعه مهم ترین رویکرد جشنواره رضوی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، رمضانعلی حیدری خلیلی، در حاشیه برگزاری جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی اظهار کرد: تقویت معنویت در جامعه و تبیین سیره و منش امام رضا(علیه السلام) و ائمه معصومین (علیه السلام) از اهداف برگزاری جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی  است.

 وی افزود: جهت تحقق این اهداف باید جشنواره های رضوی به رشد و بالندگی برسند.

 خلیلی، با بیان اینکه رشد جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی جهت تحقق اهداف این جشنواره ضروری است، اظهار داشت:  گسترش فرهنگ دینی از نیازهای جامعه است.

 مشاور رییس سازمان سینمایی با بیان اینکه تبیین سیره معنوی اهل بیت (ع) از برنامه های شاخص صدا و سیمای جمهوری اسلامی است، بیان کرد: محوریت صدا و سیما در برگزاری برنامه مشخص است.

 وی، ادامه داد: صدا و سیما زمینه و بستر را برای تولید و پخش جشنواره ها و فیلم های رضوی فراهم کرده است.

 حیدری خلیلی افزود: در این راستا در طول سال 300 فیلم ویدئوی، یکصد فیلم مستند و انیمیشن و بیش از یک هزار فیلم مر تبط با موضوع جشنواره رضوی تولید و پخش می شود.

 وی بیان کرد: صدا و سیما با حمایت از این برنامه ها می تواند به رشد و توسعه و افزایش این جشنواره ها کمک کند.

 خلیلی، با تاکید به اینکه فیلم های معنوی پس از تولید نیازمند تامل بیشتری است، افزود: فکر کردن در این زمینه می تواند باعث رشد، استمرار و پایداری جشنواره ها شود.

 میهمان ویژه ی جشنواره ی سراسری تولیدات تلویزیونی رضوی با بیان اینکه هم افزایی حوزه هنری، صدا و سیما، شهرداری برای ادامه بالندگی جشنواره امری  ضروری است.

 حیدری خلیل خاطرنشان کرد: با پایان جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی، باید به فکر برگزاری جشنواره در سال آینده بود و با ارتباط مستقیم با فیلم سازان و رصد برنامه های پیوند بین فیلم سازان در این زمینه ضروری است.

 وی در پایان با تقدیر ازمجریان برگزاری جشنواره رضوی در استان لرستان، افزود: برگزاری نخستنین دوره جشنواره تولیدات تلویزونی در قالب جشنواره های رضوی، حرکتی مناسب است.

۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.