اخبار

زبان هنر بهترین ابزار برای ترویج فرهنگ اهل بیت است

زبان هنر بهترین ابزار برای ترویج فرهنگ اهل بیت است
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در آیین اختتامیه ی هفتمین جشنواره ی تولیدات تلویزیونی رضوی گفت : بهترین ابزار برای ترویج فرهنگ اهل بیت در جامعه ، استفاده از زبان هنر است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، حجت الاسلام "حمید رضا حنان " در آیین اختتامیه ی این جشنواره که چهارشنبه 28 مرداد ماه در تالار شهید آوینی مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برگزار شد ، ترویج فرهنگ اهل بیت را یک نیاز ضروری برای جامعه ی امروز دانست و گفت : برای عبور از چالش های احتمالی فرهنگ ، تنها راهی که وجود دارد تمسک به فرهنگ اهل بیت است .

وی ادامه داد : یکی از اهداف برگزاری جشنواره های رضوی در کشور ، معرفی سیره ی علمی و عملی امام رضا ( ع ) و ترویج فرهنگ اهل بیت در جامعه است .

دبیر هفتمین جشنواره ی تولیدات تلویزیونی رضوی با اشاره به اینکه تقابل میان فرهنگ دینی و فرهنگ ملی ، یک تهدید بزرگ برای کشور است افزود  : برای مقابله با تهاجمات دشمن در حوزه ی فرهنگ ، نیازمند تلفیق فرهنگ دینی و فرهنگ ملی هستیم و با تعامل این دو گونه ی فرهنگ است که مـــی توانیم در جـــنگ فرهنگی با دشمـــنان نظام و انقلاب پیروز باشیم  .

حنان تاکید کرد : یکی از فلسفه های برگزاری اینگونه جشنواره ها ایجاد تعامل بین فرهنگ دینی و فرهنگ ملی ماست و هنر بهترین ابزار برای نزدیک کردن و تلفیق این فرهنگ هاست .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ، هنر را بهترین ابزار برای رجوع به عمق مسائل مختلف معرفی و تصریح کرد : هنر این توان را دارد که ما را به لایه های پنهان مسائل برساند و این ظرفیت در دیگر ابزار ها و روش ها وجود ندارد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک فرارسیدن دهه ی کرامت ، اعتای عقل از جانب پروردگار به انسان را مهمترین وجه کرامت انسانی خواند و گفت : کرامت در وجود انسان یا ذاتی است که از عقلانیت وی سرچشمه می گیرد و یا اکتسابی و اختیاری که ظرفیت ها ، توانایی ها و استعداد های انسان را شامل می شود .

دبیر دهمین جشنواره ی ملی رضوی لرستان اضافه کرد : بهترین راه دستیابی به کمال اختیاری ، ایمان و انجام تکالیف الهی است و تعامل کرامات انسان با یکدیگر وی به کمال الهی می رساند .

حنان در پایان ضمن دفاع از سیاست های دولت در حوزه ی فرهنگ و هنر خاطر نشان ساخت : فضایی که امروز در کشور وجود دارد امکان تعامل مثبت هنرمندان و دلتمردان را فراهم کرده که این به تبع وجود مبارک مقام معظم رهبری ( مد الظله العالی ) ، سیاست های درست و دقیق دولت تدبیر و امید به خصوص ریاست محترم جمهور در حوزه ی فرهنگ و هنر و اجرای دقیق این سیاست ها توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است .

۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.